23.06.2018r. Godz. 04:25Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.05.2018 r

dodano: 19 maja 2018 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 20 maja 2018 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy 3 pożary, 19 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 59 zastępów, w sile 241 strażaków.

Na autostradzie A4, 209 km. kier. Katowice, samochód osobowy uderzył w samochód ciężarowy. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu poszkodowanemu, następnie przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Na czas działań autostrada w kierunku Katowic była zamknięta.

W Lubnowie, powiat namysłowski, doszło do zdarzenia z udziałem motocykla oraz samochodu osobowego. Poszkodowanej jednej osobie strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł ją do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania