22.02.2019r. Godz. 19:05Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.06.2012

dodano: 19 czerwca 2012 o 17:06 | ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2012 o 13:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.06.2012

  1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu o godzinie 10:27 otrzymał zgłoszenie pożaru mieszkania na ul. Orła w Brzegu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, jednak po dojeździe okazało się że pożarem objęta jest ościeżnica okna dachowego. Dzięki szybkiej akcji strażaków pożar nie rozprzestrzenił się po konstrukcji dachu, tylko został ugaszony w zarodku. W wyniku działań straży pożarnej uratowano mienie o wartości 300 tys.zł., a straty wyniosły tylko 3 tys.zł.

  2. Na autostradzie A4 280 km. Kier. Wrocław o godzinie 16:25 najprawdopodobniej w wyniku pęknięcia opony samochód ciężarowy przewrócił się na barierki odgradzające pasy jezdni. Dwaj kierowcy samochodu opuścili pojazd o własnych siłach przed przybyciem straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu wycieku oleju napędowego oraz usunięciu z jezdni elementów karoserii które stwarzały bezpośrednie zagrożenie dla innych pojazdów.

  3. O godzinie 16:34 w miejscowości Pakosławice DK 46 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. W trakcie prowadzenia działań droga krajowa 46 była całkowicie zablokowana.

  4. W Nysie o godzinie 20:37 doszło do pożaru piwnicy w budynku wielorodzinnym. Wszyscy mieszkańcy budynku ewakuowali się na zewnątrz przed przybyciem straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palące się wyposażenie piwnicy i składowane tam drewno, a następnie przewietrzeniu pomieszczeń. W związku z silnym zadymieniem strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. W wyniku sprawnej akcji gaśniczej uratowano mienie o wartości 100tys.zł., a straty wyniosły tylko 1tys. zł.

    _______________________________________

    sporządził: dyżurny operacyjny województwa

    mł.kpt. Łukasz Olejnik