14.12.2018r. Godz. 11:13Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.06.2016

dodano: 19 czerwca 2016 o 22:06 | ostatnia aktualizacja: 20 czerwca 2016 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 27 razy z czego 8 pożarów i 19 miejscowych zagrożeń. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób.

1. W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 17.31 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem jednego pojazdu w pobliżu miejscowości Szydłowice. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano następującą sytuację:

• samochód osobowy kołami do góry znajdował się w głębokim rowie melioracyjnym

• wszystkie osoby podróżujące pojazdem znajdowały się na zewnątrz.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Po zakończeniu dzialań miejsce zdarzenia przekazano policji.

2. W powiecie prudnickim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 20.11 przyjął zgłoszenie, dotyczące silnego zadymienia wydobywającego się z jednego mieszkania w budynku wielorodzinnym usytuowanym w Prudniku przy ul. Chrobrego. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- wyważeniu drzwi wejściowych od mieszkania, z którego wydobywał się dym

- ewakuowaniu z mieszkania, do strefy bezpiecznej osoby poszkodowanej ujawnionej wewnątrz, podczas działań ratowniczo-gaśniczych

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- ugaszeniu pożaru w pomieszczeniu kuchennym.

Z powodu silnego zadymienia strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania