17.11.2018r. Godz. 01:00Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.06.2018 r

dodano: 19 czerwca 2018 o 20:06 | ostatnia aktualizacja: 20 czerwca 2018 o 06:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 28 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 62 zastępy, w sile 261 strażaków.

Na trasie Niwnica – Wierzbięcice, DK 41, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych oraz trzech osobowych. Strażacy, przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do jednego poszkodowanego, ponadto udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom. Na miejscu lądował  śmigłowiec LPR, obu poszkodowanych przewieziono do szpitala. Na czas działań ruch na DK 41 był wstrzymany.

W Ligocie Prószkowskiej, DW 414, miało miejsce zdarzenia drogowe z udziałem trzech pojazdów osobowych. Strażacy ewakuowali z pojazdu jedną osobę, następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pozostali uczestnicy nie wymagali pomocy medycznej. Na czas działań ruch na DW 414 był wstrzymany.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania