19.12.2018r. Godz. 12:08Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.07.2014r.

dodano: 19 lipca 2014 o 19:07 | ostatnia aktualizacja: 21 lipca 2014 o 00:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 32 razy, w tym 12 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowanych było 71 zastępów i 276 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 3 osoby.

W Pokrzywnej, pow. nyski, miał miejsce pożar domku letniskowego w kompleksie domków. Na miejsce zadysponowano 8 jednostek straży oraz 29 ratowników z powiatu prudnickiego i nyskiego. Pożarem objęte było poddasze, odłączono dopływ prądu do budynku, rozebrano poszycie dachu, usunięto drewniane elementy celem ugaszenia ognisk wewnętrznych. Po zakończonych działaniach sprawdzono obiekt kamerą termowizyjną. Wstępnie straty oszacowano na 100 tys. Sprawnie przeprowadzone działania uniemożliwiły przedostanie się ognia na sąsiadujące, drewniane domki.

W zdarzeniach drogowych, w Opolu przy ul. Nysy Łużyckiej oraz w Zdzieszowicach przy ul. Bolesława Chrobrego, poszkodowane zostały dwie osoby, ponadto strażacy zabezpieczali lądowisko dla helikoptera LPR w miejscowości Grocholub.

sporządził

Dyżurny Operacyjny