17.12.2018r. Godz. 19:49Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.07.2018

dodano: 19 lipca 2018 o 21:07 | ostatnia aktualizacja: 20 lipca 2018 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 31 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 22 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostały 2. osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 59 zastępów, w sile 250 strażaków.

W Opolu na ul. Traugutta miał miejsce pożar w budynku wielorodzinnym. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie elektryczne w urządzeniu do podgrzewania wody. Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Podczas działań jedna w wyniku rozpoznania ustalono, iż jedna z mieszkanek podczas ewakuacji uszkodziła staw skokowy. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali wezwanemu na miejsce zespołowi ZRM. Budynek po pożarze przewietrzono i sprawdzono pod kątem gazów toksycznych. W działaniach ratowniczych brały udział cztery zastępy straży pożarnej.

Na terenie województwa opolskiego w wyniku złych warunków atmosferycznych odnotowano pięć przypadków usuwania skutków silnych wiatrów w postaci udrażniania dróg z powalonych konarów lub drzew.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania