17.12.2018r. Godz. 00:53Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.08.2012

dodano: 19 sierpnia 2012 o 17:08 | ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2012 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.08.2012

Tuż przed północą dyżurny SK KM w Opolu zadysponował na ul. Wrocławską, 6 zastępów do palącego się dachu budynku wielokondygnacyjnego.  Ratownicy stłumili pożar dwiema gaśnicami proszkowymi a następnie przy użyciu SD-37 podano 1 prąd wody na palącą się papę i ocieplenie budynku. Budynek sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej czy pożar nie rozprzestrzenił się pod ocieplenie jak i również sprawdzono mieszkanie piętro niżej. W wyniku pożaru, spaleniu uległo  ok. 4 m² papy i 1  m² ocieplenia budynku. Straty oszacowano na 1 tys zł. a uratowano mienie wartości 200 tys zł.

O godz. 00:29 dyżurny SK KM w Opolu zadysponował  na ul. Niemodlińską, 5 zastępów do palącego się dachu w opuszczonym budynku oraz dostawionej drewnianej wiaty,  która znajdowała  się w pełnym rozgorzeniu (pow. ok. 200m2). Po przybyciu jednostek ochrony przeciwpożarowej wiata uległa zawaleniu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 3 prądów wody na palący się dach oraz na wiatę ogrodową.  W trakcie prowadzenia działań gaśniczych 3 zespoły ratowników (po 2 ratowników każdy) sprawdziło przyległy teren oraz pomieszczenia budynku w poszukiwaniu potencjalnie poszkodowanych osób. Nie odnotowano osób poszkodowanych. Straty oszacowano na 10 tys zł

O godz. 17:13 w miejscowości Głębocko w powiecie brzeskim na akwenie wydobyto topiącego się mężczyznę na brzeg. Po trwającej 1,5 godzinnej akcji reanimacyjnej udzielanej przez ZRM nie udało się przywrócić czynności życiowych.

O godz. 18:16 w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w czasie jazdy samochód osobowy zjechał do rowu w miejscowości Grodków w powiecie brzeskim. Samochodem osobowym ( przystosowanym do przewozu 5 osób ) podróżowała 6-osobowa rodzina w tym czwórka dzieci. Kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez wsparcie psychiczne udzielili strażacy z JGR Grodków. Na miejsce zadysponowano 2 zespoły ratownictwa medycznego, gdzie lekarz koordynator zadecydował o przewiezieniu poszkodowanych na obserwację do szpitala.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

Dyżurny Operacyjny Województwa