14.12.2018r. Godz. 03:06Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.08.2013r

dodano: 19 sierpnia 2013 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2013 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym w wypadkach drogowych poszkodowanych zostało osiem osób, ( w tym czterem z nich strażacy udzielali KPP).

W Przylesiu na skrzyżowaniu DW 401 z DW 403 zderzyły się trzy samochody osobowe, ranne zostały dwie osoby, KPP udzielili ratownicy z JRG Grodków.

W Kobylicach w powiecie kędzierzyńskim, po dachowaniu samochodem osobowym ranna została kierująca, KPP udzielili ratownicy z JRG 2 Kędzierzyn Koźle.

W Opolu na ul. Luboszyckiej w zderzeniu dwóch sam osobowych ranna zostałe jedna z kierujących , KPP udzielili ratownicy z JRG 2 Opole.

O godz 21:51 w Leśnicy w powiecie strzeleckim doszło do pożaru, w budynku nieużytkowanego zabytkowego dworca kolejowego. W akcji gaszenia brało udział sześć zastępów straży. Pożar strawił częściowo część drugiej kondygnacji oraz poddasze i dach. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany, straty oszacowano na 100tys. a uratowane mienie na 400tys.

O godz 21:54 w Borkach pod Opolem doszło do pożaru kompleksu budynków( sklep, bar, garaż budynek mieszkalny). W akcji brało udział dziewięć zastępów straży. Podczas prowadzenia działań gaśniczych w pierwszej fazie poszkodowane zostały dwie osoby ( po opatrzeniu przez ZRM pozostały na miejscu). Spaleniu uległo: drewniany garaż,część dachu, łódź, narzędzia, kosiarki, rowery, blacho dachówka ok.160m2, dach ok.7m2, podbitka ok.3 m2, instalacja elektryczna w garażu oraz w barze, ocieplenie i elewacja budynku ok.25 m2, więźba dachowa oraz towar znajdujący w sklepie. Straty wstępnie oszacowano na 50tys. a uratowane mienie na 400tys.

asp.sztab Piotr Labusga