13.11.2018r. Godz. 05:20Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.08.2018 r.

dodano: 19 sierpnia 2018 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2018 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 38 razy. Odnotowaliśmy 20 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 7 osób, w tym 2 to ofiary śmiertelne. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 78 zastępów, w sile 358 strażaków.

O godzinie 1:53 w miejscowości Kowale ( pow. oleski) doszło do zdarzenia drogowego jednego samochodu osobowego. Pojazd na łuku drogi zjechał i z jezdni i uderzył w betonowe ogrodzenie. W aucie jechały 4 młode osoby, 3 opuściły pojazd – dwóm z mich udzielono kpp. Czwartą osobę wydobyto z pojazdu i przystąpiono do reanimacji. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon pasażera. Działania na miejscu były prowadzone do godziny 5:21.

W miejscowości Brzeg w budynku wielorodzinnym doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. W pomieszczeniach występowało duże zadymienie, strażacy przewietrzyli klatkę i udzielili osobie poszkodowanej (poparzonej ) kwalifikowanej pierwszej pomocy, a przybyły na miejsce ZRM zabrał ją na obserwację do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania