12.12.2018r. Godz. 14:46Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.09.2013

dodano: 19 września 2013 o 12:09 | ostatnia aktualizacja: 20 września 2013 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godzinie 9.06 dyżurny SK KP PSP w Krapkowicach otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch  samochodów osobowych. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej ( dwie PSP i jedna OSP).  Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy po kolizji drogowej z czego jeden pojazd znajdował się poza przydrożnym rowem w przyległym lesie, natomiast drugi pojazd znajdował się na pasie drogi w kierunku Prudnika przodem skierowany w kierunku Opola.  Uczestnicy zdarzenia znajdowali się poza pojazdami. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol policji. Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia,

- udzieleniu kpp osobie poszkodowanej z pojazdu znajdującego się na pasie drogi, a następnie

przekazaniu jej ZRM,
- odłączeniu akumulatorów,
- kierowaniu ruchem drogowym - ruch wahadłowy na prośbę policji.

O godzinie 16.21 dyżurny SK KP PSP w Namysłowie otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch samochodów osobowych       w miejscowości Pawłowice. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej ( dwie PSP i jedna OSP).                 Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zastano dwa samochody osobowe na przeciwległych poboczach drogi powiatowej nr 1103 w odległości ok. 50 m od siebie z osobami poszkodowanymi uwięzionymi wewnątrz. Przed przybyciem jednostek na miejscu obecny był już Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

Działania zastępu polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

- zamknięciu ruchu na drodze powiatowej 1103 na czas działań,

- wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych,

- wycięciu krzaków przeszkadzających w wydobyciu jednej z osób poszkodowanych z pojazdu,

- wydobyciu obu osób poszkodowanych na zewnątrz pojazdu.

Z uwagi na utrudnienia na drodze zadysponowane zostały do przetransportowania poszkodowanych z miejsca zdarzenia dwa śmigłowce LPR (Ratownik 13 z Wrocławia i Ratownik 4 z Gliwic).

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa