14.12.2018r. Godz. 01:44Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.09.2015

dodano: 19 września 2015 o 08:09 | ostatnia aktualizacja: 20 września 2015 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 25 razy, w tym 11 pożarów oraz 14 miejscowych zagrożeń. W działaniach zaangażowanych było 47 zastępów i 201 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 9 osób.

Godz. 02:05 - Dziewkowice w powiecie strzeleckim - samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy ewakuowali kierującego z pojazdu, następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali pod opiekę przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego.

Godz. 02:10 - Skrońsko w powiecie oleskim - pożar mieszkania na poddaszu budynku dwukondygnacyjnego (4 mieszkania). Strażacy ewakuowali 8 osób, w tym dwójkę dzieci. W działaniach udział brało 7 zastępów straży w sile 37 ratowników. Sprawnie przeprowadzona akcja pozwoliła ograniczyć straty do 4 tys.

sporządził

asp.sztab. Piotr Labusga

mł.kpt. Damian Skowroński

SK OKW

O godz. 15:45 na DK 40, niedaleko miejscowości Lubrza, pow. prudnicki, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu poszkodowanych zostało pięć osób, u jednej z nich lekarz stwierdził zgon. Na miejsce zadysponowany został śmigłowiec LPR, który przewiózł najciężej poszkodowanego do szpitala. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom, jedną poszkodowaną wydobyto z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Na czas działań ruch na DK 40 odbywał się wahadłowo.

sporządził

mł.kpt. Damian Skowroński