14.12.2018r. Godz. 10:31Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.09.2017 r.

dodano: 19 września 2017 o 22:09 | ostatnia aktualizacja: 20 września 2017 o 22:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 16 razy. Odnotowaliśmy 3 pożary, 11 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 34 zastępy, w sile 148 strażaków.

Zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Grodzisko wpłynęło do stanowiska kierowania straży pożarnej w Oleśnie o godz. 13:35. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu z drogą gminną , podczas manewru skrętu w drogę podporządkowaną . Kierujący samochodem ciężarowym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył samochodu osobowego , następnie pojazd uderzył w poprzedzający go samochód osobowy. W wyniku uderzenia jeden samochód wpadł do rowu, a drugi został zepchnięty na drogę gminną. Pojazdami podróżowało 9 osób w tym dwoje małych dzieci. Poszkodowana została jedna osoba dorosła, którą zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz usunięci z jezdni elementów karoserii rozbitych pojazdów. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Olesno.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania