14.12.2018r. Godz. 15:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.10.2012

dodano: 19 października 2012 o 17:10 | ostatnia aktualizacja: 20 października 2012 o 14:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W Nysie w szkole podstawowej została rozpylona substancja nieznanego pochodzenia. Przed przyjazdem zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia personel nauczycielski przeprowadził ewakuację dzieci (427 uczniów) na plac szkolny. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu pomieszczeń na obecność substancji niebezpiecznych - nie wykazały obecności szkodliwych substancji oraz na przewietrzeniu w wszystkich pomieszczeń szkoły.

2. W miejscowości Krobusz (powiat prudnicki) z nieustalonej przyczyny doszło do pożaru w mieszkaniu na pierwszym piętrze w budynku wielorodzinnym. Działania straży polegały na: odłączeniu prądu do mieszkania, podaniu prądu wody na butle propan-butan, przy pomocy kamery termowizyjnej określono źródło ognia. Niestety, w trakcie przeszukiwania mieszkania natrafiono na zwłoki mężczyzny, które znajdowały się na łóżku. Przewietrzano klatkę schodową oraz poddasze.

Dyżurny Operacyjny Województwa

st. kpt. Jarosław Larski