12.12.2018r. Godz. 14:46Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.10.2015r.

dodano: 19 października 2015 o 22:10 | ostatnia aktualizacja: 20 października 2015 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie naszego województwa straż pożarna interweniowała 13 razy. Wyjeżdżano do 5 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń i 1 alarmu fałszywego. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób.

W Opolu na ulicy Tadeusza Rejtana zasłabnięcie kierowcy samochodu do przewozu odpadów było przyczyną wypadku ,w którym ranne zostały dwie osoby. Samochód ciężarowy zjechał z drogi gdzie uderzył w betonową latarnie, ogrodzenie i zatrzymał się na drzewie. Dwóch pasażerów samodzielnie opuściło uszkodzony pojazd jeden z nich wymagał udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Równocześnie prowadzono działania mające na celu uwolnienie kierowcy z uszkodzonego pojazdu i udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego ewakuowano go z pojazdu. W zdarzeniu tyn ranne zostały dwie osoby a straty materialne oszacowano na 100 tys.pln.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania