26.03.2019r. Godz. 01:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.10.2018r.

dodano: 19 października 2018 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 20 października 2018 o 22:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 27 razy. Odnotowaliśmy 13 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmów fałszywych. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 2 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 50 zastępów, w sile 201 strażaków.

1. W miejscowości Krapkowice doszło do najechania samochodu osobowego marki renault na tył osobowej skody. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej nie stwierdziły emisji płynów eksploatacyjnych. Uczestniczący w zdarzeniu kierowca skody uskarżał się na ból w odcinku szyjnym kręgosłupa. Została udzielona mu kwalifikowana pierwsza pomoc. Straty materialne powstałe w tym zdarzeniu oszacowano na 8 tys.pln.

2. W miejscowości Strojec powiat oleski zostaliśmy wezwani do pożary hałdy miału węglowego około 50 ton. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono że z hałdy miału węglowego wydobywa się dym. Dwoje pracowników przy pomocy koparko-ładowarki przesypywali hałdę nagromadzonego miału. Hałdę sprawdzono przy pomocy pirometru, który wykazał podwyższoną temperaturę. Działania jednostek straży pożarnej zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przelewaniu hałdy nagromadzonego miału w celu jego schłodzenia.

 

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

mł.bryg. Rafał Bisowski