16.12.2018r. Godz. 02:34Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.11.2012

dodano: 19 listopada 2012 o 08:11 | ostatnia aktualizacja: 20 listopada 2012 o 07:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.11.2012

Około godziny 7 rano w miejscowości Osiek w powiecie strzeleckim doszło do pożaru budynków gospodarczych. Do zdarzenia zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej, które po przybyciu na miejsce zabezpieczyły teren działania, a następnie podały prądy gaśnicze w obronie budynku mieszkalnego i w natarciu na palące sie poddasza obiektów gospodarczych.    Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do wywiezienia zalegającej na poddaszu magazynowanej słomy, zboża i siana. Dokonano koniecznych prac rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji dachu i ścianek działowych. Inwentarz został ewakuowany przez właścicieli przed przybyciem straży. Powstałe straty to około 180 tys. zł. Uratowano mienie o wartości około 500 tys. zł.

O godzinie 7:55 w Opolu na ulicy Częstochowskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem  samochodu dostawczego i ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia 2 osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy, którzy w sile 2 zastępów zostali do tego wypadku zadysponowani. Dalsze działania straży polegały na zabezpieczeniu i ograniczeniu wycieku paliwa z uszkodzonego zbiornika sam. ciężarowego.   Na czas prowadzenia działań droga  w kierunku Częstochowy była zablokowana. Straty powstałe w tym zdarzeniu oszacowano wstępnie na kwotę około 30 tys. zł.

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu

Dyżurny Operacyjny