19.12.2018r. Godz. 12:26Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.11.2015

dodano: 19 listopada 2015 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 20 listopada 2015 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.11.2015

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 14 razy, w tym były 3 pożary, 9 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach ogółem zaangażowanych było 37 zastępów w sile  129 strażaków. Poszkodowana została 1 osoba.

Około godziny 4:28 w Prudniku doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. W chwili przybycia zastępów straży  na miejsce pożaru stwierdzono  wydobywające się płomienie z okien mieszkania na poziomie wysokiego parteru oraz mężczyznę w jednym z tych okien nawołującego pomocy. W trakcie rozpoznania stwierdzono, że z mieszkania na pierwszym piętrze, które było bezpośrednio zagrożone pożarem mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem JOP. Działania straży w pierwszej fazie polegały na ewakuacji poszkodowanego mężczyzny przez okno przy użyciu drabiny przystawnej. Następnie przystąpiono do udzielenia kpp poszkodowanemu i przekazano go przybyłemu na miejsce ZRM. Jednocześnie podano dwa prądy wody na palące się mieszkanie.  W budynku odcięto dopływy prądu oraz gazu ziemnego. Po lokalizacji pożaru zerwano podbitkę stropu i pozostałości pogorzeliskowe usunięto poza budynek. Wykonano także pomiary kamerą termowizyjną na poziomie pierwszego piętra nad palącym się mieszkaniem. Nie stwierdzono dalszego zagrożenia. Powstałe straty oszacowano wstępnie na kwotę około 50 tys. złotych. Pożar gasiło 5 zastępów w sile 15 strażaków.

SK OKW

mł. kpt. Jan Wyciślik