10.12.2018r. Godz. 08:36Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.11.2016

dodano: 19 listopada 2016 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 20 listopada 2016 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 30 razy z czego 10 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 60 zastępów, w sile 272 strażaków.

W powiecie namysłowskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 15.11 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych, do którego doszło w Namysłowie przy ul. Oleśnickiej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Pojazdami łącznie podróżowało pięć osób, z których jedna wymagała pomocy.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Podczas prowadzenia działań droga była częściowo zablokowana.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania