16.12.2018r. Godz. 22:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.01.2012

dodano: 20 stycznia 2012 o 11:01 | ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2012 o 17:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.01.2012

1. O godzinie 6:11 w Opolu prawdopodobnie podpalenie było przyczyną pożaru opuszczonego baraku przy ul. Rejtana. Pożar gasiły 2 zastępy straży pożarnej. W wyniku tego pożaru spaleniu uległo wnętrze i konstrukcja baraku. Straty oszacowano na kwotę około 5 tys. zł. Osób poszkodowanych w tym zdarzeniu nie było.

2. Około godziny 11:47 na odcinku drogi Niemodlin - Sosnówka na wysokości skrzyżowania z droga do Michałówka doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia musieli wykonać przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostęp do dwóch osób uwięzionych w pojazdach oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom. Łącznie w zdarzeniu ranne zostały cztery osoby, a straty oszacowano na 200 tys.zł.

3. Na DK 46 Wrzoski - Dąbrowa prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną zderzenie dwóch pojazdów osobowych. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały ranne, jednej z nich strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy.

4. Około godziny 13:33 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu otrzymał zgłoszenie pożaru piwnicy w budynku wielorodzinnym w miejscowości Starowice Dolne.

Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia w pierwszej kolejności przystąpili do ewakuacji z budynku 4 osób w tym 3 dzieci oraz zlokalizowania źródła ognia w pomieszczeniach piwnicznych. W zdarzeniu tym jedna osoba została lekko ranna. Po ugaszeniu pożaru okazało się, że spaleniu uległy stare meble składowane w jednej z piwnic. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej uratowano mienie o łącznej wartości 500 tys.zł., a straty oszacowano na 500 zł.

5. W Opolu na ulicy Powstańców Warszawskich około godziny 18:06 doszło do zderzenie 3 samochodów osobowych. Działania 2 zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, która następnie została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.