10.12.2018r. Godz. 23:17Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.01.2014r.

dodano: 20 stycznia 2014 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 21 stycznia 2014 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.01.2014r.

W dniu dzisiejszym straż pożarna odnotowała 24 interwencje:   10 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W zdarzeniach drogowych poszkodowanych zostało 8 osób w tym 3 dzieci.

W godzinach wieczornych w Michałowicach w powiecie brzeskim, na DK 39 z nieustalonych przyczyn przewrócił się TIR z 24 tonowym ładunkiem rzepaku. Kierowca o własnych siłach opuścił pojazd, nie doznając żadnych obrażeń. Droga została całkowicie zablokowana, objazdy wyznaczyła policja. Dyżurny powiatowego stanowiska kierowania na miejsce niezwłocznie zadysponował 4 zastępy JOP z samochodem technicznym na czele. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zneutralizowaniu płynów silnikowych z samochodu ciężarowego. Ze względu na warunki atmosferyczne, duże utrudnienia w ruchu drogowym i stale powiększający się zator na drodze, KDR wydał polecenia monitorowania stanu zdrowia oczekujących w „korku” kierowców. Po podstawieniu przez właściciela ładunku, samochodu zastępczego przeładowano rzepak. Postawiono przewrócony samochód na koła i odholowano na parking. W czasie działań, nagle źle poczuł się kierowca przewróconego TIR-a, w związku z tym zadysponowano ZRM celem udzielenia pomocy medycznej. Przybyły na miejsce lekarz, przebadał poszkodowanego i zdecydował o zabraniu go do szpitala na obserwację.

Dyżurny Operacyjny Województwa

SK OKW PSP