19.12.2018r. Godz. 14:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.01.2018r.

dodano: 20 stycznia 2018 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 21 stycznia 2018 o 21:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 24 razy przy 9 pożarach, 14 miejscowych zagrożeniach i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 3 osoby. W działaniach zaangażowanych było łącznie 48 zastępów i 209 strażaków.

W zdarzeniach drogowych do jakich doszło na terenie naszego województwa ranne zostały dwie osoby tj:

Krzywiczyny powiat kluczborski utrata panowania nad pojazdem był przyczyną wypadku osobowego audi, gdzie na łuku drogi wypadł on do przydrożnego rowu. Pojazdem tym podróżowały trzy osoby tylko jedna z nich wymagała pomocy medycznej na miejscu wypadku. Straty materialne oszacowano na 4 tys.pln.

Broniszowice powiat nyski osobowy ford dachował. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zastano poszkodowanego około 10 m poza pojazdem z utrudnionym oddechem. Zabezpieczono go termicznie i udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie został on przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Straty materialne powstałe w tym zdarzeniu oszacowano na 6 tys.pln.

Stanowisko Kierowania

mł.bryg. Rafał Bisowski