17.12.2018r. Godz. 01:09Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.03.2014

dodano: 20 marca 2014 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 21 marca 2014 o 00:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. Dwa zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do zdarzenia w miejscowości Pogorzela (gmina Olszanka) do kobiety, która przewróciła się podczas jazdy na rowerze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili KPP poszkodowanej kobiecie (widoczna rana cięta głowy) którą przekazali dla ZRM.

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania w Prudniku o godzinie 8:52 otrzymał zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udzialem dwóch samochodów osobowych w miejscowości Rudziczka. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano uszkodzone dwa pojazdy znajdujące się na drodze. W wyniku zdarzenia obrażeń głowy doznała jedna osoba, która opuściła pojazd o własnych siłach. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu zabrał ją do szpitala. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu dopływu prądu z akumulatora, kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa