11.12.2018r. Godz. 16:38Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.03.2015 r.

dodano: 20 marca 2015 o 16:03 | ostatnia aktualizacja: 21 marca 2015 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 68 razy, w tym: 53 pożary, 11 miejscowych zagrożeń i 4 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 7 osób.

W powiecie oleskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 7.36 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na drodze krajowej nr 43 z udziałem dwóch samochodów osobowych, w pobliżu miejscowości Młyny. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informacje wynikające ze zgłoszenia.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsce zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia - trzem osobom dorosłym, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, który przyleciał po jedną z osób poszkodowanych w zdarzeniu

- zabezpieczeniu i uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych wyciekłych z uszkodzonych pojazdów.

Odcinek drogi na czas prowadzenia działań był zamknięty.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania