09.12.2018r. Godz. 23:04Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.04.2012

dodano: 20 kwietnia 2012 o 18:04 | ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia 2012 o 15:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.04.2012

W nocy między godzinami 1:38 a 3:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kędzierzynie - Koźlu pięciokrotnie dysponował zastępy straży do palących się śmietników, wiaty śmietnikowej oraz palącego się skutera na terenie miasta. Przypuszczalną przyczyną pożarów było podpalenie bez wskazania sprawcy.

O godzinie 12:21 zadysponowano w Opolu przy ulicy Budowlanych obok stacji paliw 2 zastępy straży z JRG Nr 2 do wycieku oleju napędowego z uszkodzonego baku w samochodzie ciężarowym. Zastano plamę oleju o szerokości 3m i długości 60 m. Zabezpieczono teren działań. Przy użyciu sorbentu zebrano rozlany olej przy pomocy zamiatarki ulicznej.

O godzinie 13:46 zadysponowano 7 zastępów /3 PSP oraz 4 OSP/ do miejscowości Jaborowice (powiat kozielski), do palącej się stodoły o wymiarach 12m x 8m x 6m sąsiadującej z budynekiem mieszkalnym. Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na stodołę i w obronie budynku mieszkalnego od strony podwórza. Następnie rozwinięto drugą linię gaśniczą od strony pola. Po ponad trzy godzinnej akcji gaśniczej pożar ugasiło 22 ratowników. Straty oszacowano na 20 tys.zł, a uratowane mienie na 50 tys.zł.

O godzinie 14:36 doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym w Kielczy (powiat strzelecki). Poszkodowane zostały 3 osoby ( 1 osoba dorosła oraz 2 dzieci). Zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy medycznej i przetransportował poszkodowanych do szpitala.  Ruch na drodze odbywał się wahadłowo na czas prowadzenia działań ratowniczych. Straty oszacowane zostały na 15 tys.zł.

O godzinie 14:45 doszło do pożaru samochodu osobowego pod wiatą na prywatnej posesji w Chmielowicach (powiat opolski). Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży. Ratownicy podali 1 prąd piany na palący się pojazd i wiatę. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie przez nieznaną osobę. Policja prowadzi czynności dochodzeniowe. Straty oszacowano na 12 tys.zł.