17.12.2018r. Godz. 06:29Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.05.2013

dodano: 20 maja 2013 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 21 maja 2013 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.05.2013

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych, w których łącznie poszkodowane zostały 4 osoby:

1. Słowików pow. oleski – na zakręcie samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Ranny kierowca został przewieziony przez ZRM do szpitala. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora.

2. Zawadzkie pow. strzelecki – zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych w którym ranny został jeden z kierowców. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu i odłączeniu akumulatorów.

3. Opole ul Mieszka I – zderzenie trzech samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia ranna została 37- letnia kobieta oraz 3 miesięczne dziecko. Poszkodowane osoby zostały odwiezione do szpitala przez ZRM. Działania JOP polegały na odłączeniu akumulatorów i zneutralizowaniu rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych.

Do nietypowego zdarzenia doszło w Nysie na ul. Powstańców Śląskich. Zadysponowana straż pożarna w wyniku rozpoznania,stwierdziła, że na drzewie na wysokości około 15 m znajduje się zaklinowany mężczyzna. Okazało się, że mężczyzna ulegając prośbie właścicielki kota, który wcześniej wszedł na to drzewo, próbował go zdjąć. Jednak przecenił swoje możliwości i utknął na gałęzi. Strażacy za pomocą drabiny nasadkowej dotarli do mężczyzny i po zabezpieczeniu linką ratowniczą sprowadzili na ziemię.

Sporządził:

dyżurny operacyjny województwa