12.12.2018r. Godz. 22:23Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.05.2016

dodano: 20 maja 2016 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 21 maja 2016 o 22:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 18.45 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku z udziałem samochodu osobowego z pociągiem towarowym, do którego doszło na przejeździe kolejowym w pobliżu miejscowości Mechnice. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Samochód osobowy znajdował się na torowisku, a trzy osoby podróżujące nim znajdowały się na zewnątrz.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym wymagającym pomocy, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- usunięciu uszkodzonego pojazdu z torowiska na pobocze.

Na czas prowadzenia działań ratowniczych ruch w komunikacji drogowej i kolejowej był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania