17.08.2018r. Godz. 05:15Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.05.2018r.

dodano: 20 maja 2018 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 21 maja 2018 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 21 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 48 zastępów, w sile 173 strażaków.

Po godzinie 18 w Niemodlinie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Osobom poszkodowanym w tym dziecku pomocy medycznej udzieliło Pogotowie, Policja oraz Straż Pożarna. Poszkodowani zostali zabrani śmigłowcem i karetką do szpitala. W wyniku zdarzenia ruch na DK 46 został wstrzymany w obu kierunkach.

Przed godziną 20 w Grodkowie doszło do rozszczelnienia i niewielkiego wybuchu turystycznej butli gazowej w jednym z mieszkań. W mieszkaniu znajdowała się jedna osoba która nie doznała obrażeń, uszkodzeniu uległo wyposażenie pokoju. Pozostali mieszkańcy budynku opuścili lokale przed przybyciem straży. Po zakończeniu działań powrócili do mieszkań.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania