20.09.2018r. Godz. 22:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.06.2018 r.

dodano: 20 czerwca 2018 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2018 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 22 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby, w tym 1 śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 38 zastępów, w sile 150 strażaków.

Ważniejsze wydarzenia

Dyżurny stanowiska kierowania straży pożarnej w Prudniku o godzinie 7:32 przyjął zgłoszenie o pożarze stosu drewna w lesie. Na miejsce pożaru udały się trzy zastępy straży pożarnej. Pożarem objęte było 15 kubików drewna składowanego na parkingu leśnym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru.

W Namysłowie około godz. 15:30 na DK 39 doszło do potrącenia pieszego przez samochód ciężarowy. Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili treść zgłoszenia. Równocześnie ze strażakami przybył zespół ratownictwa medycznego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy policji w kierowaniu ruchem. Poszkodowaną w zdarzeniu pieszą zabrano do szpitala.

SK OKW PSP

mł. asp. Elżbieta Zalewska