17.12.2018r. Godz. 06:54Najnowsze interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 20.07.2015

dodano: 20 lipca 2015 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 21 lipca 2015 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W godzinach nocnych nad północnymi powiatami woj. opolskiego przeszły kolejne burze i nawałnice. Straż Pożarna wyjeżdżała do 142 zdarzeń związanych z silnymi wiatrami, głównie były to powalone drzewa i zerwane linie energetyczne oraz uszkodzone dachy na sześciu budynkach.

Na zbiorniku retencyjnym w miejscowości Kozielno w powiecie nyskim, silny podmuch wiatru przewrócił żaglówkę. W wodzie znalazła się dwójka żeglarzy. Szybka akcja strażaków z JRG Paczków oraz asekuracja (ubrani w kamizelki ratunkowe) pozwoliła bez uszczerbku na zdrowiu podjąć poszkodowanych z wody. Po odstawieniu na brzeg ludzi, strażacy pomogli odwrócić i odholować żaglówkę.

SK OKW PSP

asp. sztab. Piotr Labusga