17.12.2018r. Godz. 05:55Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.08.2015

dodano: 20 sierpnia 2015 o 22:08 | ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2015 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W czasie minionej doby na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 58 razy: w tym 30 pożarów, 27 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W działaniach udział brało 111 zastępów i 475 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń 3 osoby zostało poszkodowane.

Ważniejsze zdarzenia

W dniu dzisiejszym o godz. 9.31 w miejscowości Opole na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Polskiej doszło do kolizji „szynobusu” z samochodem osobowym Toyota. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań. Zastano na miejscu rozbity samochód Toyota Land Cruiser leżący na prawym boku ze zniszczonym przodem pojazdu i rozbitą szybą przednią, poduszka kierowcy po eksplozji. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu osobie poszkodowanej pierwszej pomocy i przekazano ZRM. Na czas działań jednostek straży pożarnej KDR podjął decyzję o całkowitej blokadzie obu torowisk na czas usunięcia porozrzucanych szczątków pojazdu, po ich usunięciu ruch na pasie z Katowic w kierunku Opola przywrócono ok godz. 10.10. ZRM zabrał osobę poszkodowaną do szpitala.

Dyżurny Operacyjny