10.12.2018r. Godz. 04:47Najnowsze interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 20.08.2016

dodano: 20 sierpnia 2016 o 21:08 | ostatnia aktualizacja: 21 sierpnia 2016 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 39 razy. Odnotowaliśmy 26 pożary, 12 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 74 zastępy, w sile 288 strażaków.

W miejscowości Biała w powiecie prudnickim doszło do wypadku samochodu osobowego i motocykla. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zabezpieczeniu wyciekających płynów eksploatacyjnych z motocykla. W wyniku zderzenia dwie osoby podróżujące motocyklem zostało ranne. Kierowca motocykla doznał urazowej amputacji nogi i został zabrany przez śmigłowiec LPR.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania