12.12.2018r. Godz. 16:10Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.08.2017r

dodano: 20 sierpnia 2017 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 21 sierpnia 2017 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 21 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób, w tym 1 to ofiary śmiertelne. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 51 zastępów, w sile 210 strażaków.

O godzinie 10:52 do Stanowiska Kierowania w Opolu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 231 km Autostrady A4. Po dojeździe na miejsce stwierdzono że: samochód osobowy znajdował się w przydrożnym lesie. Samochodem podróżowały 4 osoby - dwie znajdowały się w środku samochodu, pozostałe dwie znajdowały się na pasie zieleni. Drugi z pojazdów, biorący udział w zdarzeniu, samochód osobowy stał przy barierach oddzielających pasy jezdni. Ruch na jezdni w kierunku Katowic był wstrzymany. Działania straży: zabezpieczono teren działań, udzielono wszystkim poszkodowanym KPP, jednocześnie ewakuowano kobietę z pojazdu. Podczas przybycia LPR wstrzymano ruch na nitce w kierunku Wrocławia i przekazano poszkodowanych lekarzowi. Po zakończeniu działań zespołu LPR ruch w kierunku Wrocławia został wznowiony pasem awaryjnym.

Opracowanie:
Stanowisk