19.12.2018r. Godz. 12:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.08.2018

dodano: 20 sierpnia 2018 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 21 sierpnia 2018 o 21:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 62 razy. Odnotowaliśmy 15 pożarów, 42 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 8 osób, w tym 2 to ofiary śmiertelne. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 107 zastępów, w sile 463 strażaków.

W miejscowości Bodzanowice (powiat oleski) na drodze wojewódzkiej DW 494 prawdopodobnie w wyniku zablokowania hamulców doszło do pożaru towaru, który był przewożony w chłodni samochodu ciężarowego. Samochód przewoził toner. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody na palącą się chłodnię. Następnie chłodnię i spalony towar sprawdzono kamerą termowizyjną. Przy działaniach brały udział cztery zastępy straży pożarnej.

W miejscowości Gorzów Śląski (powiat oleski) na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej DW 487 oraz powiatowej 1913O doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały ranne w tym jedno dziecko. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz zabezpieczenia lądowania i startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszystkie osoby zostały zabrane do szpitala. Przy działaniach ratowniczych brały udział trzy zastępy straży pożarnej.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania