19.12.2018r. Godz. 09:25Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.09.2013r.

dodano: 20 września 2013 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 20 września 2013 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W Brzegu Zespół Szkół Budowlanych zostaliśmy wezwani do zidentyfikowania nieznanej substancji rozpylonej w budynku szkoły. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zastano następującą sytuację:

-uczniowie ze szkoły byli w trakcie ewakuacji,

-okna i drzwi w budynku były pootwierane trwało przewietrzanie budynku,

-rozpoznanie wstępne nie wykazało żadnych osób poszkodowanych

Działania zastępów straży pożarnej polegały na:

-zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

-wprowadzeniu dwóch rot ratowniczych wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych do szkoły, strażacy wyposażeni byli w czujniki wielogazowe,

-badania przeprowadzone przez ratowników dały wynik negatywny dla następujących gazów niebezpiecznych chlor, siarkowodór i tlenek węgla. Równocześnie ze sprawdzaniem obecności niebezpiecznych gazów prowadzone były przeszukiwania pomieszczeń budynku pod kątem obecności osób postronnych/poszkodowanych, nikogo nie znaleziono. W trakcie działań na miejsce zdarzenia przybyło pogotowie gazowe, ich urządzenie pomiarowe również nie wykryło żadnej mieszaniny gazu w powietrzu.

Podczas przeliczania uczniów przez opiekunów, kilkoro z nich zaczęło się źle czuć (ból i zawroty głowy, ból brzucha, drapanie w gardle i nosie) osobami tymi zajęły się zespoły ratownictwa medycznego.

Podczas prowadzenia działań ewakuowano 236 uczniów i 22 pracowników szkoły. 14 z nich zostało poszkodowanych a 8 osób zabrano do szpitala na obserwację.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa