22.10.2018r. Godz. 11:27Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.09.2018 r.

dodano: 20 września 2018 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 21 września 2018 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 40 razy. Odnotowaliśmy 16 pożarów, 21 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 81 zastępów, w sile 339. strażaków.

W Otmuchowie (powiat nyski) miał miejsce wypadek z udziałem trzech samochodów osobowych i roweru. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane i zabrane przez ZRM. Na miejscu strażacy zneutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych i odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach. W działaniach ratowniczych brały udział cztery zastępy straży pożarnej.

W miejscowości Wojnowiczki (powiat brzeski) miał miejsce pożar urządzenia AGD w budynku wielorodzinnym. Strażacy po przyjeździe oddymili pomieszczenia budynku, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z mieszkańców, który zatruł się tlenkiem węgla oraz sprawdzili atmosferę w budynku na obecność gazów toksycznych. W działaniach udział brało siedem zastępów straży pożarnej.

Opracowanie: Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marek Kocielski