14.12.2018r. Godz. 15:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.10.2014r.

dodano: 20 października 2014 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 20 października 2014 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.10.2014r.

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 18 razy, w tym odnotowaliśmy 5 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 1 wyjazd do alarmu fałszywego.

O godz.18:35 doszło do nieszczęśliwego zdarzenia w miejscowości Świercowskie w powiecie namysłowskim, gdzie samochód osobowy wypadł na zakręcie z drogi i dachował. Śmierć na miejscu poniosła 17 letnia kobieta a inna kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała została odtransportowana przez LPR do szpitala. Kolejne dwie osoby nie odniosły poważniejszych obrażeń, pozostały na miejscu działań i były do dyspozycji policji i prokuratora. Działania straży polegały na wyznaczeniu dwóch odcinków bojowych. Jeden zastęp organizował lądowisko celem przyjęcia LPR-u a kolejne zastępy zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Równocześnie odłączono akumulator z samochodu i zakręcono zawór butli gazowej. Po odtransportowaniu poszkodowanych do szpitali, miejsce zdarzenia przekazano policji.

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł. kpt. Roman Felusiak