16.02.2019r. Godz. 16:32Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.11.2011

dodano: 21 listopada 2011 o 00:11 | ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2011 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.11.2011
  1. W miejscowości Zimnice Małe powiat opolski miał miejsce wypadek samochodu osobowego spowodowany niezachowaniem zasad bezpieczeństwa w ruchu pojazdów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono oraz oświetlono teren działań. Po przybyciu pierwszych zastępów z straży pożarnych na miejscu zdarzenia obecny był już patrol Policji oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego, które zabezpieczyły medycznie poszkodowanych znajdujących się już poza pojazdem. Pojazd znajdował się poza drogą w rowie, policja wstrzymała ruch na jednym pasie drogi. Odłączono akumulator oraz sprawdzono pojazd. W wyniku tego zdarzenia 4 osoby zostały ranne a straty materialne oszacowano na 30 tys. pln.

  2. Pawłów powiat brzeski zastępy straży pożarnej zostały wezwane do zmierzenia stężenia tlenku węgla w jednym z domów. Po dokonaniu pomiaru stwierdzono znaczne przekroczenie dopuszczalnego stężenia t.j 295 ppm. Pomieszczenia przewietrzono. Pięcio osobowa rodzina z objawami zatrucia tym niebezpiecznym gazem została zabrana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala na obserwację.

----------------

    sporządził: dyżurny operacyjny województwa

    st. kpt. Rafał Bisowski

    Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu