22.02.2019r. Godz. 19:05Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.11.2012

dodano: 20 listopada 2012 o 20:11 | ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2012 o 10:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

       O godz. 12:47 dyżurny stanowiska kierowania w Namysłowie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych . W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba, która została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Namysłowie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zakręcili zawór LPG, kierowali ruchem, odłączyli przewody akumulatora w pojazdach, usunęli płyny oraz pozostałości powypadkowe z jezdni. Powstałe straty wyceniono na 5 tys. zł.

       W miejscowości Biskupice, pow. oleski, o godz. 14:24 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. W wyniku zdarzenia ranne zostały dwie osoby, które zostały zabrane przez zespół ratownictwa medycznego do Szpitala Powiatowego w Olesnie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu napięcia elektrycznego w pojazdach, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych i usunięciu ich z jezdni. Straty wyceniono na 2 tys. zł.

       O godz. 18:37 dyżurny stanowiska kierowania w Brzegu otrzymał zgłoszenie o wyczuwalnym dymie w mieszkaniu budynku wielorodzinnego w Grodkowie. Na miejscu, mieszkańcy poinformowali ratowników o zadymieniu w kilku mieszkaniach, prawdopodobnie przez nieszczelny przewód kominowy. Ewakuowano 24 osoby z mieszkań, wykonano pomiar, który wykazał obecność niebezpiecznych gazów. Wygaszono piec centralnego ogrzewania oraz przewietrzono i oddymiono wszystkie mieszkania. Po przewietrzeniu sprawdzono wszystkie mieszkania na obecność CO wynik negatywny. Ewakuowanym osobom zezwolono na powrót do mieszkań.

 

Z-ca Dyżurnego Operacyjnego Województwa
mł.asp. Damian Skowroński