19.12.2018r. Godz. 12:09Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.11.2018 r

dodano: 20 listopada 2018 o 22:11 | ostatnia aktualizacja: 20 listopada 2018 o 22:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 16 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowana została 1 osoba. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 38 zastępów, w sile 141 strażaków.

Na obwodnicy Białej, pow. prudnicki, samochód osobowy wypadł z jezdni i po dachowaniu znajdował się w rowie. Pojazdem podróżował tylko kierujący, który w momencie przybycia straży pożarnej znajdował się w karetce. Poszkodowany nie wymagał hospitalizacji.

W miejscowości Moszczanka, doszło do pożaru w piwnicy budynku jednorodzinnego. Przed przybyciem straży, z budynku ewakuowały się 3 osoby. Działania straży polegały na dotarciu do źródła ognia, ugaszeniu oraz przewietrzeniu pomieszczenia. Następnie, przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono stropy i ściany – zagrożenia nie stwierdzono.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania