19.10.2017r. Godz. 05:26Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.01.2014r.

dodano: 2 stycznia 2014 o 13:01 | ostatnia aktualizacja: 3 stycznia 2014 o 20:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.01.2014r.

1. W miejscowości Siedlec pow. strzelecki o godzinie 00:08 doszło do pożaru piwnicy w budynku wielorodzinnym. Do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów tj. 23 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji jednej osoby poszkodowanej, ugaszeniu pożaru oraz przewietrzeniu budynku. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały ranne i strażacy udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie zostały zabrane przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. W wyniku sprawnie przeprowadzonych działań uratowano mienie o szacunkowej wartości 500 tys. zł., a straty wyniosły zaledwie 30 tys. zł.

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie otrzymał o godzinie 1:39 zgłoszenie pożaru w budynku wielorodzinnym na ulicy Kordeckiego Augustyna. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano 3 zastępy tj. 11 strażaków, którzy ustalili, że doszło do pożaru mieszkania na parterze budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji jednej osoby z poddasza budynku, podaniu dwóch prądów wody na źródło ognia, wyniesieniu i schłodzeniu butli z gazem oraz przewietrzeniu budynku. Wśród osób które ewakuowały się przed przybyciem strażaków znajdowały się dwie osoby poszkodowane, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. W wyniku sprawnie przeprowadzonych działań uratowano mienie o szacunkowej wartości 500 tys. zł., a straty wyniosły zaledwie 25 tys. zł.

3. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Oleśnie o godzinie 10:29 otrzymał zgłoszenie zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych w miejscowości Gorzów Śląski na DK 42/45. Niezwłocznie zadysponował dwa zastępy strażaków, którzy po dojeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach oraz usunęli z jezdni elementy karoserii oraz płyny eksploatacyjne stwarzające zagrożenie. Przybyły równocześnie na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które następnie zostały zabrane do szpitala.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP