19.02.2019r. Godz. 03:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.01.2014r.

dodano: 2 stycznia 2014 o 13:01 | ostatnia aktualizacja: 3 stycznia 2014 o 20:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.01.2014r.

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.01.2014r.

 

 

 

 

 

 

 

 

1. W miejscowości Siedlec pow. strzelecki o godzinie 00:08 doszło do pożaru piwnicy w budynku wielorodzinnym. Do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów tj. 23 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji jednej osoby poszkodowanej, ugaszeniu pożaru oraz przewietrzeniu budynku. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały ranne i strażacy udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie zostały zabrane przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. W wyniku sprawnie przeprowadzonych działań uratowano mienie o szacunkowej wartości 500 tys. zł., a straty wyniosły zaledwie 30 tys. zł.

 

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie otrzymał o godzinie 1:39 zgłoszenie pożaru w budynku wielorodzinnym na ulicy Kordeckiego Augustyna. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano 3 zastępy tj. 11 strażaków, którzy ustalili, że doszło do pożaru mieszkania na parterze budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji jednej osoby z poddasza budynku, podaniu dwóch prądów wody na źródło ognia, wyniesieniu i schłodzeniu butli z gazem oraz przewietrzeniu budynku. Wśród osób które ewakuowały się przed przybyciem strażaków znajdowały się dwie osoby poszkodowane, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. W wyniku sprawnie przeprowadzonych działań uratowano mienie o szacunkowej wartości 500 tys. zł., a straty wyniosły zaledwie 25 tys. zł.

 

3. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Oleśnie o godzinie 10:29 otrzymał zgłoszenie zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych w miejscowości Gorzów Śląski na DK 42/45. Niezwłocznie zadysponował dwa zastępy strażaków, którzy po dojeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach oraz usunęli z jezdni elementy karoserii oraz płyny eksploatacyjne stwarzające zagrożenie. Przybyły równocześnie na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które następnie zostały zabrane do szpitala.

 

_________________

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP

mł. kpt. Łukasz Olejnik