17.12.2018r. Godz. 02:26Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.12.2011

dodano: 20 grudnia 2011 o 06:12 | ostatnia aktualizacja: 21 grudnia 2011 o 10:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.12.2011

W ciągu mijającej doby zastępy straży pożarnej interweniowały 16 razy, w tym 10 miejscowych zagrożeń. 2 wypadki drogowe, w których 2 osoby zostały poszkodowane, a jedna poniosła śmierć.   W 6 pożarach, 6 osób, w tym 3 dzieci zostało poszkodowanych. Do najpoważniejszych zdarzeń możemy zaliczyć:

W Opolu przy ulicy Sikorskiego doszło do pożaru w piwnicy. Zapalił się materiał łatwopalny składowany koło pieca centralnego ogrzewania. Strażacy w aparatach ODO podali prąd gaśniczy w natarciu  na palące się przedmioty. Ze wzgledu na duże zadymienie  i nagromadzenie materiału palnego w postaci pociętych płyt wiórowych, mebli, drewna  trudno było zlokalizować pożar. Składowane materiały uniemożliwiały wejście do pomieszczenia w którym był pożar. Trzeba było  przełożyć część składowanych tam materiałów. W wyniku zatrucia gazami pożarowymi 6 osób zostało lekko poszkodowanych, w tym 3 dzieci w wieku szkolnym. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 1 osobie. Po przebadaniu przez ZRM 3 osoby zostały odwiezione do szpitala. Powstałe straty oszacowano na kwotę około 10 tys. złotych.

W nocy o godzinie 1 :04 doszło do pożaru stodoły w Skoroszycach ( powiat Nysa).  Zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej, które po przybyciu na miejsce zdarzenia podjęły działania w natarciu i obronie sasiadujących ze stodołą obiektów gospodarczych. Następnie wyciągnięto z stodoły maszyny  rolnicze oraz przystąpiono do wyrzucania i przelewania składowanej tam słomy. Po opanowaniu pożaru spenetrowano miejsce pod względem wykluczenia osób trzecich. Do nadzorowania miejsca zdarzenia i uprzątnięcia nadpalonej więźby dachowej pozostawiono miejscowe OSP. Straty wstępnie oszacowano na kwotę około 200 tys. złotych. Uratowano mienie o wartości około 1 miliona złotych.

W Głubczycach o godzinie 6:45 zderzyły się czołowo 2 samochody osobowe. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane. Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, oświetleniu miejsca akcji, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych i usunięciu pozostałości powypadkowych. Droga wojewódzka nr 416 na czas działań ratowniczych była zamknięta dla ruchu pojazdów.