19.12.2018r. Godz. 09:07Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 20.12.2014

dodano: 20 grudnia 2014 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 21 grudnia 2014 o 22:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 29 razy: w tym 8 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W działaniach udział brało 47 zastępów i 208 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń poszkodowanych zostały 3 osoby.

Ważniejsze zdarzenia

W godzinach nocnych w miejscowości Książkowice (pow. brzeski) doszło do zderzenia sam. Osobowego z ciężarowym. Po przybyciu stwierdzono, że samochód ciężarowy znajdował się w rowie, kierowca na zewnątrz nie wymagał pomocy lekarskiej, samochód osobowy w rowie, kierowca przytomny uwięziony w pojeździe pod opieką ZRM. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu terenu akcji. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych zrobiono dostęp do poszkodowanego którego następnie wydobyto z pojazdu. Stan poszkodowanego cały czas nadzorował lekarz. W samochodach odłączono akumulatory, płyny eksploatacyjne zebrano sorbentem.

W wyniku silnych podmuchów wiatru straż interweniowała 7 razy, były to pojedyncze zdarzenia na terenie całego województwa.

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki