16.02.2019r. Godz. 12:00Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 2.02.2013r

dodano: 2 lutego 2013 o 16:02 | ostatnia aktualizacja: 3 lutego 2013 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 2.02.2013r

Tuż przed godziną 11 w Gorzowie Śląskim doszło do pożaru dachu w budynku mieszkalnym w pobliżu komina. Do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Działania ratowników  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu oraz podaniu dwóch prądów wody, jeden od zewnątrz na palący się dach, drugi od wewnątrz ze strychu na izolację dachu.  Po ugaszeniu pożaru usunięto częściowo izolację dachu w celu sprawdzenia nadpalonej więźby dachu. Po przybyciu podnośnika hydraulicznego usunięto podbitkę dachu oraz izolację komina. W międzyczasie wygaszono piec C.O. W pożarze nie ucierpiał nikt z mieszkańców. Powstałe straty oszacowano na kwotę około tysiąca złotych. Wartość uratowanego mienia to około 150 tys. złotych.

W pozostałych zdarzeniach strażacy gasili szopy, śmieci, sadze w kominie i stare drzewa. Usuwali także skutki wypadku drogowego na DK nr 46 na wysokości węzła Prądy. Interweniowano także z powodu tlenku węgla w Brzegu oraz w Nysie gdzie 2 osoby zostały zabrane do szpitala z powodu zatrucia.

Sporządził

Dyżurny Operacyjny

asp. Jan Wyciślik