17.12.2018r. Godz. 05:47Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 2.02.2015 r.

dodano: 2 lutego 2015 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 4 lutego 2015 o 00:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 9 razy, w tym: 2 pożary, 6 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 7 osób.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 19.58 przyjął zgłoszenie dotyczące podejrzenia zatrucia tlenkiem węgla osób w budynku wielorodzinnym usytuowanym w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Korfantego. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że:

- na pierwszym pietrze ww. budynku zatruciu uległy cztery osoby (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci), z których dwum pomocy udzielał przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy pozostałym dwum osobom (osoba dorosła z dzieckiem) do czasu przybycia na miejsce zdarzenia drugiego zespołu ratownictwa medycznego

- dokonaniu pomiaru atmosfery miernikiem wielogazowym w mieszkaniu, w którym doszło do zatrucia tlenkiem wegla - wynik pozytywny (największe stężenie zlokalizowano w łazience)

- dokonaniu pomiaru atmosfery w pozostałych mieszkaniach – wynik negatywny

- przewietrzeniu mieszkania, w którym ujawniono tlenek węgla oraz ponownym sprawdzeniu jego atmosfery – wynik negatywny

- zakazano korzystania z piecyka gazowego do czasu uzyskania pozytywnej opinii sprawności kanałów wentylacyjnych i ciągów kominowych.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania