11.12.2018r. Godz. 17:27Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 2.04.2015r

dodano: 2 kwietnia 2015 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2015 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 2.04.2015r

W  czasie mijającej doby na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 26 razy, w tym było 6 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. Skutki zdarzeń usuwało w sumie 55 zastępów w sile 221 strażaków. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 4 osoby.

W dniu dzisiejszym do godziny 17 kontynuowaliśmy działania mające na celu usunięcie skutków silnie wiejących wiatrów. Odnotowaliśmy 9 tego typu zdarzeń. Pozostałe zdarzenia to  między innymi wypadki drogowe i pożary.

Około godziny 21:27 w Kędzierzynie- Koźlu przyjęto zgłoszenie pożaru piwnicy w budynku wielorodzinnym. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar w piwnicy – ogień wydostawał się przez okna piwniczne na zewnątrz. Mieszkańcy kamienicy (17 osób w tym 3 dzieci) opuścili mieszkania przed przybyciem straży pożarnej. Nikt nie został poszkodowany. Po rozpoznaniu wyłączono dopływ prądu elektr. i wprowadzono z klatki schodowej do palącej się piwnicy prąd wody z szybkiego natarcia. Równocześnie podano drugi prąd wody przez okna piwnicy. Wewnątrz zlokalizowano dwie butle propan – butan, które po wyniesieniu schłodzono wodą. Następnie mieszkania przewietrzono i dokonano pomiarów detektorem na obecność CO – otrzymany wynik był negatywny. W toku dalszych działań z piwnicy wyrzucono tlące się kawałki drewna, które dogaszano na zewnątrz budynku. Powstałe straty oszacowano wstępnie na kwotę około 4 tys. zł.

Sporządził:

mł. kpt. Jan Wyciślik