19.12.2018r. Godz. 12:08Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 2.04.2016

dodano: 2 kwietnia 2016 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2016 o 22:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 33 razy, w tym było: 19 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W działaniach ogółem zaangażowane były 63 zastępy w sile 270 strażaków. Odnotowano 4 osoby poszkodowane, w tym 1 ofiarę śmiertelną.

Tuż po południu w miejscowości Krasiejów doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. W trakcie prac na dachu altany 54 letni mężczyzna zasłabł - tak wynikało ze zgłoszenia. Dyżurny miejskiego stanowiska kierowania w Opolu przewidując, iż mogą wystąpić problemy ze ściągnięciem osoby poszkodowanej z dachu zadysponował drabinę i sekcję ratownictwa wysokościowego oraz 2 miejscowe zastępy OSP. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży na miejscu był już ZRM, który prowadził reanimację. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i pomocy ZRM w zniesieniu poszkodowanego z dachu na na ziemię. Tu lekarz ZRM stwierdził zgon mężczyzny.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP