19.12.2018r. Godz. 09:26Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 2.07.2016

dodano: 2 lipca 2016 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 5 lipca 2016 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 2.07.2016

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego  straż pożarna interweniowała 40 razy, w tym było: 7 pożarów, 26 miejscowych zagrożeń i 7 alarmów fałszywych. W zdarzeniach nie odnotowano  osób poszkodowanych. W działaniach ogółem udział  brało 60 zastępów w sile 295 strażaków.

Drugą połowę dnia zdominowały wyjazdy spowodowane intensywnymi wiatrami. Odnotowano w sumie 19 interwencji, głównie w środkowej i  południowej części województwa opolskiego. Najwięcej w powiatach: opolskim ( 7 ),  k-kozielskim (4), strzeleckim (3).

Do najpoważniejszych zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi doszło w miejscowościach powiatu opolskiego. W  Kotórzu Wielkim dwa powalone drzewa uszkodziły dach budynku mieszkalnego i  uszkodziły szopkę z wyposażeniem. Wstępnie straty oszacowano na kwotę około 16 tys. zł. W Turawie i Mechnicach wiatr powalił drzewa na 3 zaparkowane samochody osobowe. Na szczęście we wszystkich tych przypadkach nie odnotowano osób poszkodowanych.

sporządził

kpt. Jan Wyciślik