19.12.2018r. Godz. 12:47Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.01.2013r

dodano: 21 stycznia 2013 o 00:01 | ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2013 o 13:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.01.2013r

1. Przed północą w miejscowości Głuchołazy z nieustalonej przyczyno doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 8 zastępów, tj. 25 strażaków, którzy po dojeździe potwierdzili pożar poddasza. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło ognia od wnętrza budynku i podaniu jednego prądu z podnośnika na dach. Przed przybyciem jednostek straży pożarnej wszyscy mieszkańcy budynku ewakuowali się na zewnątrz. W trakcie działań dokonano również ewakuacji mienia z jednego z mieszkań na zewnątrz budynku. W wyniku sprawnie przeprowadzonych akcji gaśniczej uratowano mienie o wartości 300 tys.zł, a straty wyniosły 100 tys.zł.

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach o godzinie 11:08 otrzymał zgłoszenie wyczuwalnego zapachu dymu w budynku świetlicy w miejscowości Głubczyce Sady. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów, tj. 18 strażaków, którzy po dojeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz pomogli w trwającej ewakuacji 20 osób w tym 15 dzieci. Jednocześnie strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych dokonali rozpoznania i ustalili, że zadymienie na klatce schodowej prawdopodobnie powstało w pomieszczeniu kotłowni, gdzie obok pieca znajdował się rozgrzany popiół. Pożaru nie stwierdzono, dokonano pomiaru stężenia tlenku węgla oraz przewietrzono pomieszczenia. Ewakuowane dzieci wraz z opiekunkami udały się do pobliskiego przedszkola, gdzie lekarz z zespołu ratownictwa medycznego profilaktycznie przeprowadził wywiad medyczny. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych.

_________________________________

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu