16.12.2018r. Godz. 23:54Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 21.01.2015r

dodano: 21 stycznia 2015 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2015 o 07:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W czasie minionej doby tj. 21.01.2015r na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 13 razy: w tym 7 pożarów, 6 miejscowych zagrożeń. W działaniach udział brało 30zastępów i 113 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń 6 osób zostało poszkodowanych.

W dniu dzisiejszym o godz 17:40 na DK 11 w miejscowości Kluczbork doszło do zdarzenia drogowego. Po przyjeździe na miejsce stwierdzono, że samochód osobowy znajduje się poza pasem ruchu. W wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez inny pojazd samochód uderzył w latarnię oświetleniową i zjechał na pole. Autem podróżowały trzy osoby w tym dziecko w foteliku. W skutek wypadku kierowca pojazdu odniósł obrażenia, jednak opuścił samodzielnie pojazd i powiadomił służby ratownicze. ZRM zabrał wszystkich uczestników zdarzenia do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe oraz oświetleniu terenu działań. Uszkodzoną latarnie zabezpieczyło pogotowie energetyczne.

O godzinie 21:48 w miejscowości Paczków doszło do pożaru mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego. W działaniach brało udział 7 zastępów straży pożarnej, podczas akcji z bydynku straż ewakuowała 4 lokatorów, niestety najprawdopodobniej w wyniku pożaru zmarł lokator mieszkania obiętego pożarem.

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki