10.12.2018r. Godz. 06:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.01.2016

dodano: 21 stycznia 2016 o 19:01 | ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2016 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 24 razy, w tym 8 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było 38 zastępów 182 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 5 osób.

O godz. 16:18 dyżurny stanowiska kierowania w Kędzierzynie Koźlu otrzymał zgłoszenie o małym chłopcu, którego ręka utknęła w automacie z kawą, znajdującym się w miejskim szpitalu. Strażacy, przy pomocy narzędzi, usunęli blokujący element i uwolnili rękę. Dziecko zostało przebadane kontrolnie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

O godz. 18:22, w Lasowicach Wielkich, pow. kluczborski, samochód osobowy zjechał z drogi i wpadł do rowu przewracając się na bok. Jedna osoba znajdowała się na zewnątrz, druga wewnątrz pojazdu. Strażacy, po wcześniejszej stabilizacji, ewakuowali jedną osobę z pojazdu, jednocześnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy obu uczestnikom zdarzenia. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przewiózł poszkodowane osoby do szpitala.

sporządził

mł.kpt. Damian Skowroński